18 lutego, 2017

Cosmetics Scan- Skład kosmetyków w zasięgu ręki

W XXI wieku coraz częściej słyszymy o alergiach na pewne składniki kosmetyków. Ciężko dobrać odpowiedni kosmetyk będąc w drogeria/perfumerii gdzie przy pułkach roi się od klientów a skład kosmetyków jest wypisany drobnym druczkiem. Większość z nas i tak nie ma pojęcia czy dany składnik zalicza się z substancji niebezpiecznych. Spokojnie już nie musisz się bać ze twoja twarz będzie czerwona po użyciu produktu, który być możne ma potencjalne alergeny. Już dziś zainstaluj aplikację Cosmetics Scan ! 
Interfejs aplikacji jest bardzo kobiecy, różowe akcenty dodają elegancji i prostoty. Wystarczy kilka prostych kroków a możesz w pełni cieszyć się używaniem aplikacji.
Dodanie swojej spersonalizowanej listy składników uczulających pomoże wyeliminować kosmetyki które je zawierają. Natomiast kiedy nie jesteś pewna , który  składnik wywołuje reakcje alergiczną możesz oznaczyć ogólnie ze produkt jest powodem alergii.

Przejdźmy do skanowania produktu. Skaner jest na tyle prosty ze wystarczy przyłożyć kod kreskowy i po kilku sekundach pojawia się skład i potencjalne alergeny.


Aplikacja się rozwija nie są jeszcze dostępne wszystkie kosmetyki jakie są na tym świecie. Nie ma twojego kosmetyku dodaj go sama !
Moja opinia jest taka ze pomysł na aplikacje jest bardzo trafiony . Sama nigdy nie mam czasu w drogerii analizować składów a tak w zasięgu ręki i w ciągu kilku sekund mam czarno na białym ukazane co może mnie uczulić.W grudniu bieżącego roku aplikacja wprowadziła nową aktualizację dzięki czemu użytkownicy mają możliwość dodania swoich składników uczulających, baza kosmetyków wynosi już 200 000 
A c najważniejsze aplikacja analizuje skład pod kątem
Alergenów
Substancji komedogennych
Substancji Potencjalnie Szkodliwych
Substancji Rakotwórczych
Substancji Szkodliwych dla kobiet w ciąży
Substancji zakazanych w UE


Wprowadzono możliwość zapoznania się z podejrzanymi składnikami.


Aplikacje pobierzecie za darmo z Google Play i App Store 

Znacie tą aplikację? Lubicie ją? Koniecznie dajcie mi znać ! 

5 komentarzy:

 1. Mam ją w swoim smartfonie i często z niej korzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakiś czas temu usłyszałam o tej aplikacji i moim zdaniem jest świetnym rozwiązaniem, aby sprawdzić skład w sklepie kiedy wahamy się czy dany produkt warto kupić czy jednak jest duże prawdopodobieństwo, że nam nie przypasuje :) jednak na Windows Phone chyba nie jest dostępna, bo nie mogłam jej znaleźć nad czym bardzo ubolewam :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię. Piszę bloga korzystając z aplikacji i porównując własne analizy
  alchemia-urody.blogspot.com zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń

Chce podziękować za każdy pozostawiony komentarz na moim blogu. Mobilizują mnie one abym dalej trwała i tworzyła dla was.Wszystko co pozostawiacie na moim blogu (komentarz, obserwacje samo wejście) dostarcza mi bardzo dużo radości i satysfakcji. Za każdy komentarz i obserwację w miarę możliwości staram się odwdzięczać .

Copyright © 2016 Matka Blogerka , Blogger