20 listopada, 2015

Prawidłowe przechowywanie kosmetyków i akcesorii do makijażu

Dziś przychodzę do was z szybkim praktycznym postem na temat przechowywania i organizacji swoich kosmetyków i akcesoria. 

W przypadku kosmetyków i akcesoriów przeznaczonych do wykonywania makijażu bardzo duże znaczenie ma sposób ich przechowywania i czyszczenia. Jesteś ciekawa jakie to rady? Przeczytaj post do końca! 


Jak dbać o kosmetyki i akcesoria do makijażu?

Najlepiej przechowywać je z dala od wilgoci i wysokiej temperatury - czyli nie w łazience! Szminki, podkłady i lakiery do paznokci pod wpływem wilgoci i ciepła szybciej się psują. Nigdy nie zostawiaj ich w nagrzanym bagażniku samochodu, parapecie (słońce!) lub blisko kaloryfera.

Oddziel kosmetyki od akcesoriów - pędzli, gąbek, pęsety, temperówki - na nich gromadzi się więcej zanieczyszczeń i bakterii.


Regularnie myj pędzle - najlepiej byłoby czyścić je po każdym użyciu, ale doskonale wiemy, że nie każdy ma na to czas. Jednak pamiętaj aby robić to minimum raz na 2 tygodnie - używaj do tego ciepłej wody i mydła. W miedzy czasie używaj preparatów w sprayu przeznaczonych do czyszczenia pędzli, które błyskawicznie usuwają resztki produktów do makijażu i bakterie.

Pędzle trzymaj w pionie - pędzie należy przechowywać w pozycji pionowej. Dzięki temu nie będą się niszczyły i odkształcały.


Gąbki do podkładu pod lupą! - najlepiej jeżeli będą jednorazowe - gromadzi się w nich duża ilość bakterii, a ich czyszczenie jest kłopotliwe.

Sprawdzaj, czy kosmetyki nie straciły daty ważności - poznasz to po zmienionej konsystencji i zapachu.Podkład, korektor i szminkę zmieniaj co 6 miesięcy, mascarę co 3 miesiące.


18 komentarzy:

 1. Bardzo przejrzysta szata graficzna, piękne jasne zdjęcia i przydatne wpisy. Powodzenia w dalszym rozwoju! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja swoje pędzle myje raz w tygodniu :) po każdym użyciu nie dałbym rady. Bardzo przydatny post.

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka toaletka, czy chociaż prowizoryczne miejsce do wykonywania makijażu, przypominające te z Twoich zdjęć, by mi się przydało! ♥ :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny wpis, będe się do niego odnosić :)
  PorcelainDesire

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, szukam takich pudełek jak na pierwszym zdjęciu - te przezroczyste czy wiesz może gdzie takie można dostać?

  OdpowiedzUsuń
 6. piekna toaletka o takiej można pomarzyć!

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdzie kupiłaś te przezroczyste organizery? :) Czegoś takiego szukam od dawna :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przydatne rady. Myślę, że podstawą jest dobre przechowywanie kosmetyków, tak jak na zdjęciach. Wszystko pod ręką :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ile kosztowały te akrylowe poleczki? sa swietne!

  OdpowiedzUsuń
 10. Marzy mi się prawdziwa toaletka! obecnie mieszkam w mieszkaniu, gdzie z powodu miejsca nie mogę sobie na to pozwolić, ale w nowym domku będę miała oj... :) Twoja jest piękna!

  OdpowiedzUsuń
 11. Toaletka przepiękna i wszystko tak poukładane na swoim miejscu <3 Nie mogę się napatrzeć na te zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Piekna toaletka i jak dobrze wszystko zorganizowane szkoda ze ja na swojej mam tak mało miejsca :(

  OdpowiedzUsuń

Chce podziękować za każdy pozostawiony komentarz na moim blogu. Mobilizują mnie one abym dalej trwała i tworzyła dla was.Wszystko co pozostawiacie na moim blogu (komentarz, obserwacje samo wejście) dostarcza mi bardzo dużo radości i satysfakcji. Za każdy komentarz i obserwację w miarę możliwości staram się odwdzięczać .

Copyright © 2016 Matka Blogerka , Blogger