04 listopada, 2015

Podstawowe zasady malowania rzes

Witajcie. Dziś znów post z cyklu porad. Posty z recenzjami czekają na wykonanie zdjęć produktom.  Nie mam ostatnio czasu wszystko dzieje się tak szybko nim się obejrzałam zaraz końce pierwszy rok w szkole i mam nieźle naładowany egzaminowy grafik,anatomia,  higiena, kosmetologia. Nasz szczeście fizjoterapia i chemia za mną.
Przejdę do sedna sprawy.
Tak jak post mówi dziś powiem o podstawowych zasadach malowania rzęs.
Każda kobieta pragnie uwodzić spojrzeniem.  Pamiętaj możesz i ty!1. Czarna kreska to twój przyjaciel!
Przed nałożeniem tuszu warto narysować czarną kredką cienką linię u nasady rzęs - dzięki temu optycznie zagęścisz rzęsy. Używasz cieni do powiek? Ten prosty zabieg sprawi, że również cienie będą dłużej się trzymały.

2. Postaw na makijaż modelujący
Taki makijaż wymaga ładnego podkreślenia rzęs - przed pomalowaniem podkręć je za pomocą zalotki, dzięki temu oko wyda się weselsze i większe. Dolne rzęsy pomaluj bardzo delikatnie, zaś górne wytuszuj 1-2 razy. Gdy mascara na dolnych rzęsach często ci się rozmazuje, możesz pomalować je tuszem wodoodpornym, a skórę musnąć transparentnym pudrem.

3. Eyeliner lubi perfekcyjnie rozczesane rzęsy
Prosty graficzny makijaż zrobiony za jego pomocą lubi czysto pomalowane, perfekcyjnie rozczesane rzęsy - włosek po włosku. Jeśli się sklejają, rozdziel je precyzyjnie metalowym grzebykiem. Przy malowaniu lekko naciągnij powiekę palcem wskazującym - dzięki temu bez trudu pomalujesz najmniejsze włoski w kąciku oka. Rzęsy powinny być przede wszystkim ładnie wydłużone - niekoniecznie pogrubione.

4. Mascarę zmieniaj co kilka miesięcy
Zbierają się w niej bakterie - jeżeli masz wrażliwe oczy może je podrażnić. Dodatkowo maskara staje się mniej elastyczna i wysycha.

5. Ślady na skórze wyczyść natychmiast
Najlepiej reagować natychmiast! Gdy zaschnie, będziesz musiała zetrzeć je razem z podkładem i wykonać poprawki całego makijażu.

6. Nie "pompuj" powietrza do środka maskary
Jeżeli wtłaczasz do środka powietrze to tusz szybciej wysycha. Staraj się nabrać odpowiednią ilość maskary pomalować rzęsy.


4 komentarze:

 1. uwielbiam kreski:) to nieodłączny element mojego makijażu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. To pompowanie powietrza do maskary to chyba jeden z częściej popełnianych błędów ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet mi znajacej zasady się to zdarza

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak jest kreska najlepsza. Kocie oczko i te sprawy;D Przydatny wpis. Pozdrawiam i zapraszam do mnie <3

  OdpowiedzUsuń

Chce podziękować za każdy pozostawiony komentarz na moim blogu. Mobilizują mnie one abym dalej trwała i tworzyła dla was.Wszystko co pozostawiacie na moim blogu (komentarz, obserwacje samo wejście) dostarcza mi bardzo dużo radości i satysfakcji. Za każdy komentarz i obserwację w miarę możliwości staram się odwdzięczać .

Copyright © 2016 Matka Blogerka , Blogger